بلاگ, سرویس کولر گازی و تعمیر کولر گازی

تعمیر کولر گازی

تعمیر کولر گازی

تعمیر کولر گازی

تعمیر کولر گازی چگونه صورت می گیرد؟ کولر گازی سیستمی هوشمند و حساس می باشد که تعمیر آن بایستی در اولویت قرار گیرد. هدف از تعمیر کولر گازی آن است، این وسیله بتواند تا مدتها میهمان منزل شما باشد و با خرابی ناگهانی شما را به دردسر دچار نکند. امروزه تقریبا در تمام خانه ها کولر گازی به چشم می خورد ولی تعداد محدودی از افراد هستند که برای تعمیر کولر گازی زمان مناسبی مشخص کرده و آن را مهم می دانند. از این رو در خیلی از مواقع افراد مجبور به خرید مجدد دستگاه می شوند. به همین دلیل است که تعمیر کولر گازی از اهمیت زیادی برخوردار است و بایستی آن را مدنظر داشته باشید.
خدمات کارگاه سرویس و تعمیرات کولر گازی نسیم سرویس در زمینه تعمیر کولر گازی به شرح زیر می باشد :
1- تعمیر برد کولر گازی ، 2- تعمیر کمپرسور کولر گازی ، 3- تعویض کمپرسور کولر گازی ، 4- تعمیر و یا تعویض موتور فن کولرگازی و… می باشد. در تعمیر کولر گازی استفاده از قطعات اصلی و نیروی متخصص بسیار اهمیت دارد در غیر این صورت علاوه بر افزایش هزینه، از کیفیت کولر گازی یا اسپلیت شما کاسته می شود.پس دقت داشته باشید که تعمیرات خود را به دست نیروی متخصص در این زمینه سپرده تا کیفیت کار را تجربه کنید.

هزینه تعمیر کولر گازی ( مبلغ تعمیر کولر گازی  که در اینجا ذکر شده است حدودی بوده و کارشناس ما در محل به شما مبلغ نهایی و قطعی را خواهند گفت )

تعمیر و یا تعویض برد پنل: در صورتی که برد پنل کولرگازی شما قدرت دستور دادن به کمپرسور و یا موتور فن را دارا نباشد و ارور دهد و به تشخیص تعمیرکار معیوب باشد احتیاج به تعمیر و یا تعویض دارد. در این صورت ابتدا تعمیرکار قاب دستگاه را باز کرده و سپس برد دستگاه را با دقت جدا کرده و برای تعمیر به کارگاه می برد و پس از تست های انجام شده مشخص می شود که برد دستگاه قابل تعمیر می باشد و یا خیر. اگر برد قابل تعمیر باشد قطعه معیوب تعمیر می شود و برد را به پنل متصل می کنند و اگر غیر از این باشد برد اصلی دستگاه تهیه شده و بر روی کولرگازی شما نصب می شود.

تعویض خازن: خازن دو صفحه موازی فلزی می باشد که در میان آن لایه ای از هوا یا عایق قرار می گیرد خازن ها انرژی الکتریکی را نگه داشته و به همراه مقاومت ها، در مدار تایمینگ استفاده میشوند.در بعضی مواقع دلیل باد گرم زدن کولرگازی سوختگی خازن است و زمانی می توان تشخیص داد که پنل دستور را به کمپرسور ارسال کند ولی کمپرسور استارت نکند در این زمان 2 حالت وجود دارد که یا خازن سوخته است و یا خود کمپرسور. تشخیص این امر کاملاً تخصصی بوده و توسط تعمیر کار کولر گازی انجام می شود و در صورت معیوب بودن خازن پس از تعویض آن کمپرسور به راه می افتد.

تعویض موتور فن کمپرسور: زمانی که موتور فن کمپرسور سوخته باشد باید برای تعویض موتور فن و یا تعمیر ان اقدام کرد برای تعویض موتور فن ابتدا باید قاب کمپرسور باز شود و پس از قطع برق و جداسازی سیم های ارتباطی فن را از دستگاه جدا سازیم و موتور فن جدید را جایگزین آن کنیم.

باد گرم زدن کولر گازی: آمدن باد گرم از کولر گازی زمانی که آن را در حالت سرما روشن می کنیم چند دلیل دارد که در زیر دلایل آن را ذکر می کنیم:

1- کم شدن گاز دستگاه 2- سوختگی خازن کمپرسور 3- خرابی برد پنل و یا برد کمپرسور 4- از کار افتادن کمپرسور دستگاه در صورت مشاهده باد گرم از کولر گازی حتما با تعمیرگاه مجاز کولر گازی تماس حاصل فرمایید تا بدرتی مشکل کولرگازی شما را تشخیص دهند.همچنین ممکن است مشکلاتی غیر از مسائل بالا برایتان پیش آید.در اینصورت تعمیرکار ما اقدام به امتحان و تست کردن کولر گازی شما می نماید.این امر می بایست با دید فنی صورت پذیرد.

هزینه سرویس کولرگازی  از 150,000 تومان  تا 250,000 تومان
 هزینه شارژ گاز تکمیلی کولرگازی از 150,000 تومان تا 300,000 تومان
 هزینه وکیوم و شارژ گاز کامل کولرگازی از 400,000 تومان تا 700,000 تومان
هزینه جوشکاری نقره ( لوله مسی ) هر متر جوشکاری   50,000 تومان
هزینه تعویض خازن کولرگازی از 150,000 تومان 300,000 تومان
هزینه تعویض کنتاکتور کولرگازی از 250,000 تومان تا 400,000 تومان
هزینه تعویض کمپرسور کولرگازی از 400,000 تومان تا 700,000 تومان
 هزینه لوله کشی ( لوله مسی و عایق ) هر متر  50,000 تومان
هزینه نصب کولرگازی از 350,000 تومان تا 350,000 تومان
هزینه جابه جایی کولرگازی از 200,000 تومان تا 350,000 تومان
هزینه تعمیر برد کولرگازی از 250,000 تومان تا 500,000 تومان
هزینه رفع آبریزی کولرگازی از 150,000 تومان تا 300,000 تومان
هزینه رفع نشتی کولرگازی از 200,000 تومان تا 400,000 تومان

مطالب مرتبط

نوشتن یک کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز * مشخص شده اند