بلاگ, نصب و سرویس و تعمیر داکت اسپلیت

سرویسکار کولرگازی

سرویسکار کولرگازی

سرویسکار کولرگازی

برای دریافت خدمات سرویس کولرگازی توسط سرویسکار کولرگازی و شارژ گاز انواع کولر گازی در هر یک از مناطق شهر تهران، می توانید با ثبت سفارش از طریق دکمه ثبت سفارش یا از طریق اپلیکیشن آچارباز و یا تماس با شماره تلفن 09123449936 ، با ما تماس بگیرید. در سریعترین زمان ممکن، نزدیکترین سرویسکار کولر گازی آچارباز به محل شما اعزام می‌شود تا خدمات سرویس کولر گازی در منزل شما انجام شود.

درخدمات سرویس کولر گازی و اسپلیت چه کارهایی انجام می شود ؟

در سرویس کولر گازی، سرویسکار تمامی قطعات کولر را شستشو داده و از عملکرد صحیح آنها مطمئن می شود. تمیزی فیلتر، کندانسور، شستشوی و روغن کاری قطعات تنها چند کار مهم در فرآیند سرویس کولر گازی است. این خدمات روی انواع کولر گازی ایستاده، کولر گازی پرتابل، کولر گازی پنجره ای و اسپلیت ارائه می شود.

برای افزایش طول عمر کولر گازی و عملکرد مناسب آن، سرویس این دستگاه بهترین کاری است که می توان انجام داد. با انجام سرویس دوره‌ای شما اطمینان پیدا می کنید که کولر اسپلیت در بهترین حالت ممکن خود است و بدون خراب شدن ناگهانی کار می‌کند .علاوه بر این سرویس دوره ای کولر گازی می تواند در کاهش هزینه های برق نیز موثر باشد.

سرویس اسپلیت و کولرگازی توسط سرویسکار سرویس کولرگازی شامل چه مواردی می‌شود؟

در سرویس کولر اسپلیت یا دو تکه باید هم پنل داخلی و هم پنل خارجی اسپلیت سرویس شود. برای این کار سرویسکار اسپلیت باید موارد زیر را انجام دهد:

سرویس پنل داخلی اسپلیت:

شستشو یا تعویض فیلتر:

یکی از مهم تری اقداماتی که در سرویس کولر گازی انجام می شود تمیز کردن فیلتر هوا است. سرویسکار با باز کردن پنل داخلی فیلتر هوا را خارج کرده و بررسی می کند. گاهی با شستشو ساده فیلتر تمیز شده و مانع خروج باد سرد از کولر نمی شود. ولی اگر عمر فیلتر تمام شده باشد باید فیلتر کولر گازی را تعویض کرد.

بررسی مسیر خروجی آب کولر گازی:

بررسی مسیر خروج آب و ناودانی کولر گازی باعث می شود که کمتر شاهد نشت آب از پنل داخلی اسپلیت باشید. در هنگام مکش هوا توسط کولر گازی، پرزها و گرد و خاک وارد اسپلیت شده و با رطوبت کولر ترکیب و باعث بسته شدن خروجی آب کولر گازی می شود. بررسی ناودانی کولر گازی در سرویس کردن کولر نباید فراموش گردد.

تمیز کردن کویل کولر گازی:

یکی از اصلی‌ترین دلایل این اتفاق، کثیف شدن فیلتر کولر است. کثیفی فیلتر با گرد و غبار مانع از پرتاب پر قدرت باد می‌شود. این کثیفی مانع از عبور هوا شده و تنها راه حل ان سرویس کولر گازی و تمیز کردن به موقع فیلترها است.

تمیز کردن سنسور یا ترموستات کولر گازی:

سنسور یا ترموستات کولر گازی وظیفه ی قطع و وصل کردن برق و متعادل نگه داشتن دمای کولر را بر عهده دارد. اطمینان از عملکرد صحیح این قطعه و تمیزی آن یکی از مراحل سرویس کردن کولر گازی است.

سرویس پنل خارجی اسپلیت:

بررسی وجود نشتی گاز:

در هنگام سرویس کولر اسپلیت و یا کولر گازی پنجره ای، حتما باید لوله های مسی کندانسور برای نشت گاز مبرد چک شود. جدا از خطری که تنفس این گاز برای انسان دارد، کمبود گاز در کولر می تواند از کیفیت عملکرد دستگاه بکاهد.

کنترل سطح گاز سیستم کولر:

پس از چک کردن نبود سوراخ در لوله مویی، باید میزان گاز کولر را بررسی کرد. کمبود گاز کولر می تواند بر سرد نبودن باد کولر گازی و همچنین یخ زدگی قطعات کولر تاثیر بگذارد. اگر سطح گاز پایین باشد، سرویسکار کولر گازی باید گاز کولر را شارژ کند.

شستشوی فین ها کولر گازی:

شستشوی فین پنل بیرونی کولر گازی باید با احتیاط و توسط سرویسکار کولر گازی انجام شود. اگر در هنگام تمیزی این قطعه، فین ها خم بشوند، عملکرد کولر گازی پایین آمده و دستگاه کارایی لازم را ندارد.

نظافت جعبه برق پنل:

جعبه ی برق کولر گازی در کنار فین قرار گرفته است. پس از اتمام شستشو قطعات داخلی کندانسور، باید جعبه ی برق را نیز بررسی کرد. در این مرحله باید ابتدا از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کرد و سپس تمامی سیم ها و اتصالات آن چک شود.

سرویس کولر گازی پنجره ای:

در سرویس کولر گازی پنجره ای که فقط دارای یک پنل است، سرویسکار کولر گازی باید مراحلی مشابه با سرویس کردن اسپلیت را انجام دهد.