سرویس پکیج ایران رادیاتور در چیتگر

خانه » سرویس پکیج ایران رادیاتور در چیتگر

سرویس پکیج ایران رادیاتور در چیتگر

یکی از کارهایی که بایستی برای شروع سرما در خانه های خود انجام دهید چک کردن پکیج قبلا از روشن کردن و راه اندازی آنهاست. برای این کار بهتر است تا از خدمات ما در نمایندگی سرویس و تعمیر پکیج در استاد سرما استفاده کنید. ما به شما سرویس پکیج در تهران را پیشنهاد میکنیم.

سرویس پکیج ایران رادیاتور در چیتگر با استاد سرما برای چه برندهایی انجام می‌شود؟

در استاد سرما تعمیرات تخصصی پکیج برای تمامی برندهای ایران و خارجی از جمله؛ رادیاتور، بوتان، آریستون، آگرا گاز، لورچ، بوش، شوفاژکار، وایلانت و … ارائه می‌شود. نقص در عملکرد پکیج می‌تواند به دلایل مختلفی باشد و یکی از مشخص‌ترین علائم آن، گرم نشدن آب یا تولید صداهای غیرمعمول است که باید بلافاصله برای رفع آن اقدام نمود.

شما می‌توانید در صورت مشاهده چنین علائمی از طریق سایت استاد سرما، بهترین متخصصان را انتخاب و نسبت به تعمیر یا سرویس پکیج خود اقدام نمایید. متخصصین این خدمت تحت نظر تیم فنی استاد سرما، با قیمت مشخص خدمت‌ رسانی می‌‌کنند.

۱. تعمیر پکیج ایران رادیاتور

پکیج‌های ایران رادیاتور دارای دو نوع زمینی و دیواری است که در مدل‌های مخزن‌دار، بدون مخزن و فن‌دار و بدون فن تولید و عرضه می‌شوند. پسوند FF در انتهای نام مدل پکیج‌های ایران رادیاتور نشانگر فن‌دار بودن آن و پسوند CF علامت پکیج‌های بدون فن این برند داخلی است. اگرچه تعمیر پکیج ایران رادیاتور در بسیاری از موارد به وسیله سیستم عیب‌یابی و نمایان شدن ارورهای دستگاه انجام می‌شود.

اما در مواقعی ممکن است به‌دلیل اختلال در سیستم عیب‌یابی، هیچ کدخطایی در پنل پکیج ظاهر نشود در حالی‌که مشکلات اساسی در کارکرد آن وجود دارد. نکته بعدی این است که؛ تمامی ایرادات در سیستم عیب‌یابی پکیج ایران رادیاتور کدگذاری نشده است. در این حالت تعمیرکار پکیج باید با تکیه بر تجربه و دانش خود اقدام به عیب‌یابی صحیح و تعمیر پکیج ایران رادیاتور نماید.

۲. تعمیر پکیج دئوترم

برای استفاده بهینه از پکیج دئوترم باید مرتبا نحوه عملکرد تهویه دستگاه و میزان فشار آب آن کنترل شود. در غیراینصورت عملکرد دستگاه با مشکل روبرو می‌شود و تامین گرمایش محیط و آب مصرفی با اختلال همراه خواهد شد. سرویس دوره‌ای و تعمیر پکیج دئوترم یکی از درخواست‌های پرتکراری است که توسط همکاران ما در تیم تخصصی تعمیر پکیج بدون هیچ‌گونه محدودیتی انجام می‌شود.

لازم است در زمان ثبت سفارش مدل و نوع پکیج خود را اعلام نمایید تا نیروهای متخصص و مجرب تعمیر پکیج دئوترم برای انجام سفارش شما اعلام آمادگی نمایند.

۳. تعمیر پکیج بوتان

سرویس و تعمیر انواع مدل‌های مختلف پکیج‌های زمینی و دیواری بوتان مانند؛ پکیج بوتان مدل روما، بیتا، اپتیما، پرلا، پارما و … در سرویس تعمیر پکیج بوتان انجام می‌شود. مشکلات فنی و تخصصی مانند گرم نشدن آب، خاموش شدن مشعل، کاهش فشار آب گرم و… از جمله ایراداتی هستند که در مدت زمان کوتاهی توسط متخصصان استاد سرما تعمیر و رفع می‌شوند.

تعمیرکار پکیج بوتان مدل پارما

پکیج پارما یکی از محصولات جدید شرکت بوتان است که دارای تکنولوژی توربولاتور و هیدرولیک ست پلیمری است. این پکیج دارای کیفیت قابل قبولی است. اما در بسیاری از موارد به دلیل نقص در نصب و راه‌اندازی آن، مشکلات بسیاری برای کاربران ایجاد می‌شود. یکی از معایب پکیج بوتان مدل پارما، پایین بودن ظرفیت حرارتی آن است.

البته یکی از دلایل بروز این مشکل، توجه نکردن کاربران به متراژ محیطی است که این پکیج قابلیت گرمابخشی به آن را دارد. اما در بسیاری مواقع نصب نادرست باعث کاهش ظرفیت حرارتی آن می‌شود. متخصصان استاد سرما با سرویس و تعمیر پکیج بوتان مدل پارما تمامی اشکالات نصب آن را برطرف می‌کنند تا کارکرد بهتری داشته باشد.

تعمیرکار پکیج بوتان مدل اپتیما

پکیج بوتان مدل اپتیما مجهز به تنظیم دمای تابستانه و زمستانه است. تنظیم دمای تابستانه صرفا برای گرم کردن آب کاربرد دارد و تنظیم دمای زمستانه علاوه بر گرم کردن آب، موجب گرمابخشی محیط نیز می‌شود. در بعضی مواقع به دلیل به‌هم‌ریختگی تنظیمات دمای پکیج، اشکالاتی در کارکرد آن به‌وجود می‌آید.

در سرویس تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما متخصصان استاد سرما با تنظیم درجه دمای مطلوب برای هر یک از حالت‌های تابستانه و زمستانه، تنظیمات پکیج را به‌روزرسانی می‌کنند. اگر برد پکیج معیوب شده باشد، متخصصان ما آن را تعمیر و در صورت لزوم تعویض خواهند کرد.

عیب‌یابی با تعمیرکار پکیج با تجربه استاد سرما

بهترین راه برای عیب‌یابی پکیج مراجعه به دفترچه راهنمای آن است. چون کدهای خطا در پکیج‌های مختلف متفاوت هستند و نمی‌توان راهکاری کلی ارائه کرد. در فرآیند عیب‌یابی پکیج مواردی مانند شناخت اجزای دستگاه و آشنایی با ایرادات متداول پکیج و ارورهای آن می‌تواند کمک‌کننده باشد. عیب‌یابی نسل جدید پکیج‌ها به دلیل وجود صفحه نمایشی که کد خطای مربوطه را به‌صورت چشمک‌زن نشان می‌دهد ساده‌تر از دستگاه‌های قدیمی است.

بعضی از خطاهای پکیج باعث خاموش شدن آن می‌شوند که برای راه اندازی باید از دکمه ریست استفاده کرد و آن را به مدت یک ثانیه نگه داشت. در این حالت اگر دستگاه روشن نشد لازم است که برای تعمیر پکیج اقدام شود. بطورکلی ایرادات پکیج‌ها را می‌توان در ۴ گروه تقسیم‌بندی کرد:

 1. ایرادهایی که برای برطرف نمودن آن باید حتما پکیج را خاموش و روشن کرد.
 2. ایرادهایی که تا برطرف نشوند دستگاه قفل شده و دیگر کار نمی‌کند.
 3. ایرادهایی که با بروز آنها دستگاه خاموش نمی‌شود اما قابلیت‌های آن محدود می‌شود.
 4. ایرادهایی که برای رفع آنها بایست حتما دستگاه را ریست کرد.

رفع ایراد دسته آخر از تمام موارد ساده‌تر است چون ریشه آن در خرابی قطعات و اجزای پکیج نیست و تنها اختلال در سیستم‌های امنیتی مانند سنسورها باعث بروز مشکل شده است. برای حل مشکل تنها کافی است دکمه ریست را چند ثانیه فشار داده و رها کنید تا مشکل حل شود. برای حل سایر مشکلات، جدول عیب یابی پکیج که در ادامه بیان شده است می‌تواند راهنمای خوبی در رفع مشکل پکیج شما باشد:

گرم نبودن آب بخش مصرفی:

 • پایین بودن فشار گاز
 • هدر رفتن گرما بر اثر طولانی بودن مسیر لوله
 • وجود رسوب در مبدل
 • کوچک بودن قطر ورودی لوله گاز
 • نقص در سنسور آب گرم مصرفی

گرم نبودن آب بخش گرمایشی:

 • پایین بودن فشار گاز
 • تجمع رسوب در مبدل
 • پایین بودن دمای تعریف شده برای دستگاه
 • نقص در شیر گاز
 • نقص در سنسور گرمایشی
 • کوچک بودن قطر لوله ورودی گاز

غیرفعال شدن جرقه پکیج: 

 • مسدود بودن دودکش
 • اتصال نامناسب سوئیچ فشار
 • سیم کشی نامناسب
 • نقص در سوئیچ فشار هوا
 • نقص در الکترود جرقه‌زن

روشن نشدن شعله:‌

 • بسته بودن شیر ورودی گاز
 • وجود هوا در لوله گاز
 • بیش از حد بودن فشار گاز
 • عدم خروج ولتاژ از برد الکترونیکی
 • نقص شیر گاز
 • عدم تنظیم شیر گاز

روشن و خاموش شدن مداوم پکیج:‌

 • پایین بودن میزان گردش آب در مدار گرمایشی
 • کافی نبودن تعداد و ظرفیت رادیاتورها

بیش از حد بالا بودن دمای آب گرم:‌

 • پایین بودن فشار آب ورودی
 • نقص در سنسور آب گرم مصرفی

اسید شویی و تعمیر پکیج در محل

با توجه به اینکه آب در شهرهای مختلف از میزان سختی متفاوتی برخوردار است حتی اگر از ضد رسوب هم استفاده کنید باز هم بعد از مدتی مبدل حرارتی پکیج دچار رسوب گرفتگی می‌شود و باید نسبت به رسوب زادیی پکیج اقدام کرد. خدمات رسوب‌زدایی پکیج در محلبه‌صورت کاملا حرفه‌ای و با استفاده از روش‌های ایمن انجام می‌شود.

در رسوب‌گیری پکیج از اسید استفاده می‌شود و اگر فردی که این کار را انجام می‌دهد مهارت کافی نداشته باشد، احتمال آسیب و استنشاق بخارات سمی وجود دارد. بنابراین اگر در زمینه رسوب‌زدایی اطلاعات کافی ندارید از انجام آن اجتناب کنید. رسوب‌زدایی با پمپ یکی از روش‌های کارآمد و ایمن است که برای انجام آن باید مبدل گرمایی پکیج جدا شده و آب داخل آن تخلیه گردد.

سپس از محلول مخصوص اسید کلریدریک یا جوهر نمک ۲۰ درصد استفاده می‌شود که هم آسیبی به دستگاه وارد نمی‌کند و هم رسوب‌ها را به‌کلی از بین می‌برد. در این روش برای افزایش سرعت و دقت فرایند رسوب زدایی از یک پمپ کوچک استفاده می‌شود. با استفاده از دستگاه‌های مخصوص کار ایمن‌تر، سریع‌تر و بهتر انجام می‌شود این دستگاه‌ها از یک مخزن و پمپ مخصوص تشکیل شده‌اند.

طرز کار این دستگاه به این صورت است که از طریق یک شلنگ، اسیدِ مخصوص رسوب‌زدایی وارد مبدل حرارتی پکیج می‌شود و از شلنگ دیگر مجدداً به مخزن برمی‌گردد. پس از مدتی که دستگاه کار کند تمام رسوبات پکیج پاک می‌شود. زمان این فرآیند به میزان رسوب و سختی آب منطقه‌ای که پکیج در آن استفاده شده است بستگی دارد و ممکن است از ۵ الی ۲۵ دقیقه به طول بیانجامد.

در خدمات نمایندگی سرویس پکیج ایران رادیاتور در چیتگر استاد سرما چه مواردی بررسی می‌شود؟

یک تعمیرکار پکیج خوب تسلط بر تعمیر انواع مدل‌های پکیج دارد و قادر است تمام ایرادات را عیب‌یابی و رفع کند. تمام این موارد برای پیدا کردن متخصص تعمیر آبگرمکن نیز صادق است. اگر تعمیرکار پکیج شما ماهر باشد تعویض قطعه آخرین گزینه او خواهد بود و تمام سعی خود را می‌کند مشکل را با تعمیرات پکیج حل کند.

تعمیرکاران پکیج حرفه‌ای استاد سرما تنها در صورتی اقدام به تعویض قطعات پکیج می‌کنند که راه دیگری وجود نداشته باشد و در این حالت از قطعات با کیفیت و اصل استفاده می‌کنند و فاکتور رسمی به شما ارائه می‌دهند. شما می‌توانید برای برطرف شدن انواع مشکلات پکیج مانند تعمیر برد پکیج، افت فشار پکیج، ایرادات مخزن انبساط، روشن نشدن شعله، گرم نشدن آب و … هم‌اکنون سفارش خود را ثبت نمایید.

هنگامی که تعمیرکار پکیج استاد سرما به منزل شما می آید موارد زیر را چک می‌کند تا بتواند قبل از بروز مشکل اساسی و افزایش چشمگیر هزینه تعمیرات ، مشکل پکیج شما را شناسایی و با کمترین هزینه آن را حل کند.

 1. اندازه گیری پارامترهای احتراق پکیج
 2. بررسی لوله‌های دودکش و هوا
 3. بررسی مسیر دودکش
 4. بررسی فیلتر محدود کننده حداکثر میزان آب گرم مصرفی
 5. اطمینان از عدم نشتی شیر پر کن کنترل نازل‌ها
 6. تمیز کردن مشعل
 7. تمیز کردن مبدل حرارتی و رسوب زدایی پکیج
 8. تمیز کردن فن و ونتوری
 9. بررسی فشار منبع انبساط و کارکرد فلوسوئیچ
 10. بررسی سیستم‌های ایمنی قطع گاز در صورت خاموش شدن شعله
 11. تست پرشر سوئیچ هوا و بررسی سلامت آن
 12. تست سنسور گرمایی
 13. تست شیر سه راهه برقی
 14. تست پرشر سوئیچ آب
 15. تست فلومتر پکیج
 16. تست شیر اطمینان
 17. تست و تعمیر پمپ پکیج
 18. تست ترانس جرقه پکیج
 19. تست ترموستات دود
 20. تست مخزن انبساط
 21. هواگیری پکیج

هزینه تعمیر پکیج و تعویض قطعات آن

پکیج دستگاهی است که به‌خوبی خود را جایگزین موتورخانه و آبگرمکن‌های قدیمی کرده است. هنوز هم در بعضی از نقاط ایران از بخاری نفتی و آبگرمکن استفاده می‌شود اما به طور کلی در اکثر مناطقی که گازکشی انجام شده، استفاده از پکیج رایج است. در نتیجه هزینه‌های بالای تعمیر موتورخانه را افراد متحمل نمی‌شوند.

از مزایای برجسته این دستگاه می‌توان به حجم کم و قرار گرفتن آن بر روی دیوار یا زمین اشاره کرد. ایمنی بالا و استفاده شخصی آن در هریک از واحدهای ساختمان یکی از دلایلی است که آن را بین اکثر خانواده‌ها محبوب کرده است. اگرچه با توجه به نوسانات قیمت و تغییر قیمت قطعات پکیج ارائه هزینه تعمیر پکیج ممکن نیست اما با کمک لیست قیمت مندرج در ابتدای صفحه می‌توانید از قیمت تعمیر پکیج ۱۴۰۲ مطلع شوید و برآوردی از هزینه احتمالی تعمیر پکیج‌تان داشته باشید.

لازم به تاکید است قیمت‌های اعلام شده حدودی هستند و هزینه نهایی طبق توافق شما با تعمیرکار محاسبه می‌شود. قابل ذکر است که در سرویس کلی و اسید شویی هزینه اسید در قیمت لحاظ شده است. اما سایر قیمت‌ها، صرفا شامل اجرت انجام خدمات است و هزینه وسایل و مواد مصرفی جداگانه محاسبه می‌شود.

هزینه سرویس پکیج ایران رادیاتور در چیتگر

هزینه سرویس پکیج به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • نوع سرویس: سرویس پکیج‌ها به دو نوع کلی سرویس دوره‌ای و سرویس تعمیرات تقسیم می‌شوند. سرویس دوره‌ای برای حفظ عملکرد پکیج و جلوگیری از خرابی‌های احتمالی انجام می‌شود.
 • مدل پکیج: مدل پکیج نیز بر هزینه سرویس تاثیر می‌گذارد. مدل‌های پیشرفته‌تر معمولا دارای قطعات و تجهیزات بیشتری هستند؛ بنابراین هزینه سرویس آنها نیز بیشتر است.
 • سطح خدمات: سطح خدمات نیز بر هزینه سرویس تاثیر می‌گذارد. سطح خدمات شامل موارد مختلفی مانند تعویض فیلترها، شستشوی مبدل‌ها، تنظیم شیرآلات و … است. هرچه سطح خدمات بالاتر باشد، هزینه سرویس نیز بیشتر خواهد بود.

مشکلات رایج در تعمیر پکیج

مشکلات رایجی که برای پکیج‌ها پیش می‌آید فارغ از مدل و برند آنها شامل موارد زیر است:

 • ظاهرا مدار گرمایشی فعال است ولی رادیاتورها گرمای مطلوب ندارند، که نیاز به بررسی و تعمیر رادیاتور است.
 • دمای آب مصرفی مناسب است ولی سیستم گرمایشی عمل نمی‌کند.
 •  آب گرم مصرفی خانه گرمای مطلوبی ندارد و فشار آن کم است.
 • آب مرتبا گرم وسرد می‌شود.
 • پکیج نشتی آب دارد.
 • پکیج به حالت انفجاری روشن می‌شود و صدای مهیبی تولید می‌کند.
 • مدار گرمایش پکیج دچار افت فشار مکرر می‌شود.
 • با افزایش دما در مدار گرمایش، فشار زیاد می‌شود.
 • دمای آب مصرفی نوسان دارد.
 • فشار در مدار گرمایش خود به خود افزایش می‌یابد و تا حدی پیش می‌رود که گاهی شیر اطمینان فعال می‌شود.
 • پمپ پکیج غیر فعال می‌شود.
 • پکیج سر و صدای بیش از اندازه تولید می‌کند.
 • آب پکیج یخ می‌زند.

تمامی موارد بالا از جمله مشکلاتی است که ممکن است برای پکیج  اتفاق بیافتد و در صورت عدم تعمیر بموقع پکیج خطرات بزرگی نظیر ترکیدگی و انفجار در پی خواهد داشت.

تعمیرات پکیج یا تعویض آن؟

پکیج‌ها هم مانند بسیاری از لوازم دیگر در خانه خراب می‌شوند و نیاز به تعمیر دارند. وقتی از یک تعمیرکار پکیج کمک می‌خواهید ممکن است از شما بپرسد ترجیح می‌دهید قطعه معیوب را تعویض کنید یا آن را تعمیر کنید و کماکان استفاده کنید. گاهی نیز کار به جایی می‌رسد که باید به این فکر کنید که می‌خواهید آن را تعمیر کنید یا یک پکیج نو بخرید.

در نظر داشتن عوامل تاثیرگذاری مثل طول عمر دستگاه بعد از تعمیر، هزینه تعمیر پکیج، قیمت قطعات نو و مقایسه آن با قیمت پکیج نو تاثیر مستقیمی روی تصمیم شما خواهند داشت. این روزها با افزایش چشمگیر قیمت پکیج، تعمیر آن گزینه‌ای معقول است که اگر توسط یک تعمیرکار ماهر انجام شود و هزینه اضافی روی دست شما نگذارد بسیار مقرون بصرفه است.

تعمیر برد پکیج

برد پکیج یکی از مهم‌ترین قطعات این دستگاه است که وظیفه کنترل و فرمان‌دهی به سایر قطعات پکیج را بر عهده دارد. خرابی برد پکیج می‌تواند منجر به بروز مشکلات مختلفی در پکیج شود، از جمله روشن نشدن،‌ خاموش شدن ناگهانی، نشت گاز،‌ نشت آب،‌ عدم گرمایش آب.
در صورت بروز هر یک از این مشکلات، احتمال خرابی برد وجود دارد. برای تعمیر برد پکیج، باید ابتدا علت خرابی آن شناسایی شود. سپس، با توجه به علت خرابی، اقدامات لازم برای تعمیر یا تعویض برد انجام شود.از جمله عوامل خرابی برد پکیج پارگی یا اتصالی سیم‌های برد، سوختن قطعات الکترونیکی برد، خرابی آی‌سی‌های برد،‌نشت آب یا گاز به برد و
افت ولتاژ برق است.

شما می‌توانید برای تعمیر برد پکیجتان از تعمیرکاران ماهر استاد سرما کمک بگیرید. هزینه تعمیر برد پکیج به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • مدل پکیج و برند آن
 • علت خرابی برد
 • میزان خرابی برد

چرا خدمات سرویس پکیج ایران رادیاتور در چیتگر استاد سرما؟

 • استاد سرما بزرگترین مرجع ارائه خدمات منزل است که با سابقه چندین ساله ارائه خدمات باکیفیت توانسته است اعتماد مشتریان خود را جلب کند. مواردی که در ادامه برشمردیم از جمله مزایای انتخاب استاد سرما برای تعمیر پکیج است:
  • ثبت سفارش در استاد سرما رایگان است و اگر از مشخصات یا قیمت اعلام شده تعمیرکار پکیج راضی نبودید می‌توانید بدون هزینه سفارش را لغو کنید.
  • پشتیبانی استاد سرما با شماره تماس ۱۴۷۱ همه روزه حتی روزهای تعطیل آماده پاسخگویی و پیگیری شکایات و انتقادات شما است.
  • روند ثبت سفارش در استاد سرما آسان است. شما می‌توانید در وب‌سایت استاد سرما، اپلیکیشن، تلفن ۱۴۷۱ و حتی شبکه‌های اجتماعی سفارش خود را ثبت نمایید.
  • تمام فرایند از ثبت سفارش تا وقتی اولین تعمیرکار پکیج اعلام آمادگی می‌کند، معمولا کمتر از ۱۰ دقیقه طول می‌کشد.
  • بیش از۱۴۴۰۰ تعمیرکار پکیج باتجربه در استاد سرما مشغول هستند که شما می‌توانید بهترین سرویس‌کار پکیج را انتخاب نمایید.
  •  تمام متخصصان ما مراحل احراز هویت و تایید صلاحیت را پشت سر گذاشته‌اند و گواهی عدم سوءپیشینه دارند.
  • استاد سرما برای حمایت از متخصصین و مشتریان خود تمام خدماتش را بیمه کرده است تا بدون دغدغه و نگرانی از حوادث غیرمترقبه‌ی حین انجام کار، از خدمات ما استفاده کنید.
  • تعمیرکاران پکیج استاد سرما آموزش دیده و ماهر هستند و دارای مدرک فنی حرفه‌ای معتبر هستند.

تعمیرات پکیج استاد سرما شامل خدمات متنوعی است که بسته به نوع خرابی و مشکلی که برای پکیج اتفاق می‌افتد، می‌توانید درخواست خود را ثبت کرده و کار را به بهترین متخصصین بسپارید. خدمات تعمیر پکیج برای برندهای گوناگون متفاوت است اما متخصصین استاد سرما بر روی تمامی برندها تسلط دارند و  قطعات یدکی مورد نیاز را تهیه می‌کنند و تمامی خدمات تعمیر پکیج تحت ضمانت استاد سرما ارائه می‌‌شود.

مقاله قبلی

تعمیر پکیج بوتان در چیتگر

مقاله بعدی

تعمیر پکیج ایران رادیاتور در چیتگر

شروع به تایپ کنید تا پست های مورد نظر خود را ببینید.