بلاگ, خدمات تعمیرات, نصب و سرویس و تعمیر پکیج

لیست خطاهای پکیج بوتان + راه حل رفع آن

لیست خطاهای پکیج بوتان

دراینجا ما لیست کدهای خطای پکیج بوتان مثل خطاهای بیشتر پکیج‌های دیگر که به راحتی قابل خواندن هستند را برای شما مشتریان عزیز نسیم سرویس قرار می دهیم. البته برطرف کردن کد خطاهای پکیج بوتان ممکن است در همه موارد ساده نباشد. ارور پکیج بوتان ممکن است به دلایل بسیار زیادی اتفاق افتاده باشد. کد خطای پکیج بوتان را خودتان می‌توانید به راحتی بخوانید. ممکن است نتوانید خودتان کد خطا نمایش داده شده را برطرف کنید اما دانستن این‌که هر کد به چه دلیل نمایش داده شده و چطور می‌توان آن را برطرف کرد، کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد.

لیست کدهای  خطای پکیج بوتان

توصیه می‌کنیم حتما برای رفع کدهای خطای پکیج بوتان با یک سرویس‌کار مجرب تماس بگیرید. بهتر است برای سرویس این پکیج‌ها با نمایندگی بوتان تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید یک سرویس کار به محل اعزام کنند. در ادامه در مورد این کدهای خطا توضیحاتی خواهیم داد. پس با استادکار همراه باشید.

این کد زمانی نمایان می‌شود که مشعل پکیج روشن نمی‌شود. این مشکل ممکن است به دلایل مختلفی رخ داده باشد. قطعی گاز، خرابی شیر گاز یا خرابی فندک معمول‌ترین دلایل بروز چنین مشکلی هستند. با آزمایش کردن هرکدام از این بخش‌ها می‌توانید متوجه شوید مشکل از کجا بروز کرده است. بهتر است برای رفع این مشکل، با سرویس‌کار مجرب تماس بگیرید. اگر گاز قطع است، بهتر است منبع گاز ورودی را هم بررسی کنید.

این خطا نشان دهنده بروز مشکل در کلید حرارتی است. ممکن است پمپ حرارتی دچار مشکل شده باشد، صافی برگشت گرفته باشد، مبدل ثانویه رسوب گرفته باشد و یا شیر موتور دچار نقص شده باشد. اگر قبل از آغاز به کار پکیج این کد را مشاهده می‌کنید، دلیل آن بروز مشکل در کلید حرارتی است. این کد خطا را هم باید با کمک یک سرویس‌کار حرفه‌ای و مجرب رفع کنید.

زمانی که در خروج دود حاصل از احتراق مشکلی ایجاد شده باشد، این کد خطا نمایش داده می‌شود. معمول‌ترین دلیلی که باعث بروز این مشکل می‌شود، خرابی ترموستات دود است. اگر فن دستگاه شما کار نمی‌کند، باید آن را تعویض کنید تا این کد خطا برطرف شود. اگر فن سالم است، از یک تعمیرکار مجرب بخواهید ترموستات دود پکیج شما را بررسی کند.

در صورت کم بودن فشار آب ورودی به پکیج، این کد خطا نمایش داده می‌شود. دلیل بروز این مشکل ممکن است خرابی پرشر سوییچ آب یا کلید حداقل فشار باشد. در صورت بروز این کد خطا، ابتدا فشار سنج را بررسی کنید. اگر کم‌تر یا بیشتر از دو بود، تلاش کنید این فشار را روی حدود دو تنظیم کنید. اگر موفق به انجام این کار نشدید، باید از یک تعمیرکار بخواهید پکیج شما را سرویس کند.

این کد خطا زمانی نمایش داده می‌شود که سنسور NTC پکیج دچار مشکل شده باشد. در صورت مشاهده این کد با نمایندگی بوتان یا یک سرویس‌کار مجرب تماس بگیرید.

کاهش هزینه ی سرویس پکیج شوفاژ دیواری

هر آنچه که باید درباره ی ``کاهش هزینه ی سرویس پکیج شوفاژ دیواری `` بدانید.

این کد خطا زمانی نمایش داده می‌شود که سنسور NTC گرمایش پکیج دچار مشکل شده باشد. این کد خطا را هم باید با کمک سرویس‌کار یا نمایندگی بوتان برطرف کنید.

نمایان شدن این کد خطا به معنی این است که حسگر دمای سیستم قبل از فرمان برد وارد عمل شده. این کد خطا ممکن است به دلیل تنظیم نبودن فشار گاز یا تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه‌زن با محفظه‌ اشتعال بروز کرده باشد. برای رفع این کد خطا ابتدا فشار گاز ورودی به پکیج را بررسی کنید. فاصله الکترود جرقه‌زن با محفظه اشتعال باید بین ۳ تا ۵ میلی‌متر باشد. می‌توانید این فاصله را با دقت به صورت دستی تنظیم کنید.

این کد به دلیل به‌ هم ریختن تنظیم الکتریکی حداقل و حداکثر مدار گرمایش نمایش داده می‌شود. برای رفع این مشکل بهتر است با نمایندگی بوتان یا یک سرویس‌کار مجرب تماس بگیرید.

کد خطای E1 زمانی نمایان می‌شود که شعله تشکیل نمی‌شود. ممکن است در شیر گاز نقصی به وجود آمده باشد، جرقه‌زن عمل نکند و یا حسگر شعله خراب شده باشد.

این کد زمانی نمایش داده می‌شود که کلید حرارتی دچار مشکل شده باشد. سرویس یا تعمیر این کلید یک کار کاملا تخصصی است.

اگر پرشر دود خراب شده باشد، ترموستات دود دچار مشکل شده باشد و یا فن پکیج کار نکند، این کد خطا نمایش داده می‌شود.

کاهش یا افزایش فشار آب موجود در سیستم پکیج باعث نمایش این کد خطا خواهد شد. با باز کردن و یا بسته کردن شیر پرکن پکیج فشار می‌توانید فشار را به میزان استاندارد تنظیم کنید.

این کد زمانی نمایش داده می شود که NTC آب گرم مصرفی قطع باشد. سرویس این سنسور نیز یک کار کاملا تخصصی است.

اگر شیر گاز دچار مشکل شده باشد یا برد پکیج دچار نقص شده باشد این کد خطا بروز می‌کند. سرویس این دو بخش را باید به یک سرویس‌کار مجرب بسپارید.

اگر  تنظیم الکتریکی حداقل و حداکثر دمای گرمایش به‌ هم خورده باشد این کد خطا نمایش داده می‌شود. ممکن است کلید فشار دچار مشکل شده باشد، فشار آب در بخش گرمایش کم باشد یا کابل اتصال به ترموستات ایمنی دود قطع شده باشد. این کابل را می‌توانید تعویض کنید.

مطالب مرتبط