بلاگ, تعمیر و سرویس کولر آبی, خدمات تعمیرات

نمایندگی کولر آبی در شهر قدس و شهریار

09123449936 نمایندگی کولر آبی در شهر قدس و شهریار

برای نمایندگی کولر آبی در شهر قدس و شهریار

کولرهای آبی جزو یکی از متداول ترین و قدیمی ترین سیستم های سرمایشی است که از طریق ایجاد رطوبت و تبخیر و پرتاب باد عمل میکند.این سیستم برای مناطقی که آب و هوای شرجی ندارند و ترجیحا مناطق خشک بهترین انتخاب خواهند بود.لذا در صورتی که در مناطقی که آب و هوای شرجی دارند استفاده گردد نه تنها خنکی ایجاد نمیکند بلکه حس رطوبت و گرمازدگی ایجاد می نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برای نمایندگی کولر آبی در شهر قدس و شهریار با ما در تماس باشید . 09123449936.

بنابر این برای شهرهایی که فاصله انها با دریا زیاد است به وفور مورد استفاده قرار میگیرند. عملکرد این دستگاه ها به این صورت است که پوشال هایی که روی دیواره های کولر تعبیه شده اند توسط پمپ ابی مرطوب میشوند و به دلیل تبخیر شدن آب از روی پوشال ، گرمای محیط را میگیرد. چون عمل تبخیر آب فرآیندی است که با جذب گرما اتفاق می افتد. در نتیجه هرچقدر تبخیر آب بیشتر اتفاق بیفتد گرمای بیشتری از محیط گرفته میشود و دمای محیط کاهش میابد. سپس هوای خنک پیرامون پوشال ها توسط فن موجود در کولر به سمت کانال های کولرهدایت میشود و وارد محیط مورد نظر می گردد.

نکته ی شایان ذکر اینجاست که برای استفاده از کولر آبی لازم است که فشار هوای محیط کاربری کمتر از فشار هوای داخل خوده کولر آبی باشد تا جریان هوا اتفاق بیفتد.برعکس کولرهای گازی که محیط باید همیشه بسته باشد.

بهترین کولرآبی چه کولری است؟

امروزه کولرهای آبی زیادی با انواع برند های معتبر در بازار موجود هستند که نواقصی که قبل تر در کولرها دیده میشد را برطرف کرده اند.

ولی به طور کلی کولر آبی خوب باید چند ویژگی شاخص داشته باشد

جنس بدنه و کف کولرآبی : که باید در شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت نشان دهد.پس باید از فلزی مقاوم با ورق مستحکم یا پلیمر مخصوص ساخته شده باشد.

پمپ آب

پمپ وظیفه آبرسانی به پوشال ها را دارد و بصورت مداوم درون آب در حال کارکردن است. شرکت های زیادی پمپ آب کولر تولید میکنند که برحسب نوع سیم پیچ موتور و پروانه های آن قیمت گذاری می شود.

دینام

یکی از قدیمیترین و بهترین موتورهای کولر آبی برند موتوژن تبریز است.

شناور

این شیر مانند یک سنسور مکانیکی سطح آب درون کولرابی را پایش میکند و با بالاآمدن سطح آب ، ورودی آب به کولر را قطع میکند.

پره های فن کولر

وظیفه ی پرتاب هوای خنک را به داخل محیط کاربر فراهم مینماید.هرچه رابطه بین فولی کوچک و بزرگ فن و دینام بهتر انتخاب شود فشار هوای بهتر و استهلاک و مصرف برق کمتری به ارمغان خواهد آمد.

کولر آبی سلولزی

در این نوع از کولرها از پدهای سلولزی به جای پوشال استفاده میشود.

این پدها به دلیل وجود حجم زیادی از الیاف سلولز عمل تبخیر آب سریعتر و بهتر انجام می شود زیرا سطح تماس آب با هوا چندین برابر می شود و در نتیجه گرمای بیشتری از محیط جذب و هوای خنک تری ایجاد میشود.

یکی دیگر از مزایای کولرهای آبی سلولزی عمر بالای ورقه های سلولز در مقایسه با پوشال است.در این نوع کولرها امروزه از موتورهای قوی تری نسبت به کولرهای معمولی به همراه گیربکس های چند سرعته تعبیه میشوند که این قابلیت را به کاربر میدهند که بتواند دور موتور فن را تا 12 سرعت مختلف تغییر دهد و در صورت نیاز حتا موتور به صورت ریورس یا معکوس عمل میکند که همانند سانتریفیوژ هوای داخل را به بیرون هدایت میکند.

ظرفیت های کولر آبی

تا 70متر برای طبقات غیرنورگیرو تا 50 متر طبقات نورگیر 3500CFM  

تا 90 متر برای طبقات غیرنورگیرو تا 60 متر طبقات نورگیر 4000CFM

تا 110 متر برای طبقات غیرنورگیرو تا 70 متر طبقات نورگیر 5500CFM

تا 140 متر برای طبقات غیرنورگیرو تا 90 متر طبقات نورگیر 7000CFM

کولرآبی پرتابل برای نمایندگی کولر آبی در شهر قدس و شهریار

این نوع از کولرهای آبی قابل حمل و جابه جایی و متحرک هستند و نیاز به کانال کشیی و سیم کشی ثابت برق ندارند و مخزن این مدل ها معمولا به صورت دستی از آب پر میشوند.

انواع کلید کولر آبی

امروزه انواع مختلف و زیایی از کلیدهای کنترلی کولرهای آبی اعم از آنالوگ و دیجیتال و حتا به صورت کنترل از راه دور به همراه ترموستات محیطی موجود است که در صورت نیاز مشتری پیاده سازی میشود.ولی در حالت کلی از یک کلید تک پل برای کنترل پمپ آب ، یک کلید تک پل برای روشن شدن موتور و یک کلید هم برای تعویض دور موتور از کند به تند تشکیل شده اند.

سیم کشی کولر آبی برای نمایندگی کولر آبی در شهر قدس و شهریار

برای سیم کشی کولرهای آبی با توجه به مخاطره آمیز بودن وجود توام آب و ولتاژ برق 220 ولت اکیدا توصیه میشود از تکنسین های مجاز نمایندگی نسیم سرویس ( استاد سرما ) بهره بگیرید چرا که درصورت بروز اشتباه و خطا خسارات جانی و مالی درپی خواهد داشت.