بلاگ, خدمات تعمیرات, نصب و سرویس و تعمیر داکت اسپلیت

نمایندگی مجاز سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در تهران

نمایندگی مجاز سرویس و تعمیر داکت اسپلیت تهران

نمایندگی مجاز سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در تهران

 آموزش سرویس داکت اسپلیت در تهران

 مرکز مجاز نسیم سرویس آماده ارائه خدمات  نصب و سرویس داکت اسپلیت، تعمیرات داکت اسپلیت، شارژ گاز داکت اسپلیت و نیز تعویض کمپرسور داکت اسپلیت به همشهریان عزیز در تمام نقاط شهر تهران به صورت ۲۴ ساعت شبانه روزی و از هر برند می باشد.

 کلیه تعمیرکاران این مرکز متخصص سرویس و تعمیر داکت اسپلیت بوده و با توجه به گذراندن دوره های تخصصی مهارت کافی را در زمینه سرویس و تعمیرات فوق تخصصی داکت اسپلیت را دارا می باشند. در شروع فصل گرما برای استفاده بهینه از سرمای داکت اسپلیت و همچنین کاهش مصرف برق می بایستی اقدام به سرویس سالیانه داکت اسپلیت و درصورت نیاز تعمیر داکت اسپلیت نماییم تا بتوانیم عملکرد بهتری از دستگاه گرفته و نیز تاثیر خوبی در طول عمر دستگاه بگذاریم.

   پیشنهاد می‌کنیم در هنگام انتخاب تعمیرکار و سرویسکار داکت اسپلیت نهایت دقت لازم را به کار بگیرید تا بتوانید یک تعمیرکار ماهر برای تعمیر داکت اسپلیت خود انتخاب نمایید.

ما بیش از ۱۰ سال است که در این زمینه و در سرویس و شستشوی داکت اسپلیت فعالیت داشته و آماده خدمت رسانی برای تمامی برندهای داکت اسپلیت هستیم.

*  سرویس داکت اسپلیت

 یک سرویس کار ماهر داکت اسپلیت برای سرویس داکت اسپلیت مراحل زیر را انجام می دهد:

 ابتدا از خاموش بودن دستگاه اطمینان حاصل کرده و درب سرویس داکت اسپلیت ( هواساز)  یا همان یونیت داخلی را باز نموده و فیلتر داکت اسپلیت را خارج نموده و اقدام به شستشوی آن می نمایم،  باید دقت کنیم اگر قسمت اواپراتور داکت اسپلیت خاک گرفته حتما آن را نظافت کنیم چون در عمل مکش هوا و پرتاب باد تاثیر زیادی دارد، سپس قسمت درین  داکت اسپلیت را بازدید می کنیم و از باز بودن مسیر تخلیه آب مطمئن می شویم و درصورت ریزش آب از داکت اسپلیت شیب دستگاه را با استفاده از پیچ های تنظیم، تنظیم کرده و شیب شیلنگ مسیر تخلیه آب را نیز تنظیم میکنیم.

 در هنگام سرویس شستشوی داکت اسپلیت باید دقت کنیم کویل  آب گرم دستگاه را خالی کرده و شیرها را ببندیم.

 یک سرویس کار متخصص داکت اسپلیت در هنگام سرویس دستگاه تمام سنسور های دما و محیطی را چک کرده و از عملکرد آنها اطمینان حاصل می نماید و همچنین اتصال کابل ها و مدار فرمان و لوله های گاز را بررسی می نماید.

 پس از اتمام سرویس پنل ( یونیت) داخلی داکت اسپلیت به سراغ کندانسور رفته و شروع به سرویس و شستشوی کندانسور می نماییم، توجه داشته باشید برای بهتر تمیز شدن کندانسور داکت اسپلیت باید با کارواش خانگی آن را بشوییم در هنگام شستشو حرکت دستمان از پایین به بالا و از بالا به پایین باشد که فین های دستگاه آسیب نبیند.

 در هنگام سرویس کندانسور دقت داشته باشید که قسمت بالای آن که کنتاکتور و خازن یا برد بیرونی دستگاه قرار دارد خیس نشود.

 در پایان داکت اسپلیت را روشن نموده و در صورت نیاز اقدام به شارژ گاز داکت اسپلیت می نماییم، باید توجه داشته باشیم که نوع گاز دستگاه داکت اسپلیت معمولی با داکت اسپلیت اینورتر تفاوت دارد و در شارژ گاز داکت اسپلیت معمولی از گاز R22 و  در شارژ گاز شرکت اسپلیت اینورتر از گاز R410  استفاده می نماییم و در آخر از عملکرد ترموستات داکت اسپلیت تنظیمات تغییر فصل اطمینان حاصل نماییم.

 تعمیر داکت اسپلیت:

 برای تعمیر داکت اسپلیت در تهران یک تعمیرکار ماهر داکت اسپلیت نسبت به ارور  داکت اسپلیت و یا ایراد آن نسبت به رفع ایراد اقدام می نماید، تکنسین های نسیم سرویس با گذراندن دوره های تخصصی تمامی برندهای داکت اسپلیت و با داشتن سال ها تجربه در زمینه سرویس و تعمیر انواع داکت اسپلیت آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز می باشند، اگر به دنبال یک تعمیرکار ماهر برای تعمیر داکت اسپلیت یا تعمیر داکت اسپلیت اینورتر هستید کافیست یکبار به ما اعتماد کنید تا برای همیشه خدمات ما را در کنار خود داشته باشید.

ما تعمیر فوق تخصصی داکت اسپلیت، از هر برندی و به صورت ۲۴ ساعت شبانه روز در تمام نقاط تهران در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت را به مشتریان خود ارائه می دهیم.

 *برخی از ایرادات پیش آمده برای دستگاه داکت اسپلیت به صورت زیر می باشد (سوالات متداول)

  1. بهترین زمان برای سرویس داکت اسپلیت چه زمانی است؟

 ما باید داکت اسپلیت خود را از اول هر فصل (گرما) سرویس کرده و در صورت نیاز به شارژ گاز، شارژ گاز داکت اسپلیت را انجام دهیم تا هم میزان سرمایه‌ دهی آن بیشتر شده و در مصرف برق آن هم  صرفه جویی کنیم، همچنین با سرویس به موقع عمر قطعات بیشتر شده و خرابی آن نیز کمتر می‌شود.

  1. هزینه سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در تهران چقدر است؟

 هزینه سرویس داکت اسپلیت هزینه مصوب اتحادیه در هر سال محاسبه می شود هزینه تعمیر داکت اسپیلت نیز نسبت به ایراد پیش آمده متفاوت می باشد که در صورت خرابی دستگاه با تماس با مشاوره فنی سایت و بازگو کردن ایراد هزینه تقریبی را به شما اعلام می نمایند. ما متخصص داکت اسپلیت هستیم و تعمیر فوری داکت اسپلیت را ارزان تر از همه جا و با بالاترین کیفیت انجام می دهیم.

۳ . چرا سرمای داکت اسپلیت کم شده است؟ ( چرا داکت اسپلیت باد گرم میزند)؟

 دلیل کم شدن سرمای داکت اسپلیت می‌تواند سرویس نشدن به موقع دستگاه و نیز کسی فیلترها و کندانسور و کم گازی داکت اسپلیت باشد. همچنین اگر باد داکت اسپلیت کم شده می بایستی در اسرع وقت با تعمیرکار تماس بگیرید چون امکان داره کمپرسور دستگاه دچار اشکال شده باشد و یا به دلیل معیوب بودن خازن یا کنتاکتور، کمپرسور قادر به استارت نمی باشد، برای سرویس و تعمیر و راه اندازی داکت اسپلیت و افزایش سرمای آن کافی است با نسیم سرویس تماس بگیرید.

۴ . چرا ترموستات داکت اسپلیت عمل نمی کند؟( چرا داکت اسپلیت روشن نمیشود؟ )

 گاهی اوقات به دلیل اشکال در ترموستات داکت اسپلیت دستگاه قادر به استارت نمی باشد و این ایراد هم می‌تواند مربوط  به مدار برق و هم مربوط به ترموستات دستگاه باشد و اگر داکت اسپلیت روشن بوده ولی در دمای تنظیم شده اتوماتیک خاموش روشن نمی شود نیز می بایستی  ترموستات مورد بازدید قرار بگیرد. برای تعمیر و تعویض ترموستات داکت اسپلیت کافی است با نسیم سرویس تماس بگیرید.

۵ . دلیل ریزش آب( آبریزی) از زیر داکت اسپلیت ( هواساز)  چه می باشد؟

 دلیل ریختن آب از زیر دستگاه هواساز داکت اسپلیت ( یونیت داخلی) می‌تواند سرویس نشدن به موقع دستگاه و کثیفی سینی درین و مسدود شدن آن باشد و یا شیب داکت اسپلیت مناسب نبوده و تخلیه آب دچار اشکال شده است که با تنظیم شیب دستگاه و باز کردن مسیر آب و تنظیم شیب شیلنگ مسیر تخلیه آب می تواند  این ایراد را رفع نمود و یا در صورت تنظیم نشدن شیب به دلیل نصب نامناسب می‌توان از پمپ درین( پمپ تخلیه آب داکت اسپلیت) استفاده نمود.

۶.  تعویض خازن داکت اسپلیت (  هزینه تعویض خازن داکت اسپلیت چقدر است؟)

 یکی از ایرادات دستگاه داکت اسپلیت که نشانه آن روشن نشدن دستگاه ( کمپرسور روشن نمی شود) می باشد، معیوب بودن خازن کمپرسور می باشد، وقتی خازن کمپرسور داکت اسپیلت خراب شده باشد  کمپرسور قادر به استارت نبوده و اگر چنانچه به دفعات اقدام به روشن کردن آن نماییم امکان وارد شدن خسارت به کمپرسور وجود دارد، هزینه تعویض خازن بستگی به ظرفیت آن دارد و می توانید با تماس با کارشناس فنی سایت در این مورد راهنمایی کسب کنید.

۷ . برفک زدن لوله مسی داکت اسپلیت به چه دلیل است؟ ( چرا لوله گاز یخ میزند)؟

 دلیل برفک زدن یا یخ زدن لوله گاز داکت اسپلیت میتواند به دلیل کم گازی دستگاه باشد، البته اگر لوله برگشت گاز یخ زده  باشد می تواند به دلیل کثیفی فیلتر یونیت داخلی و معیوب بودن سنسور دما نیز این اتفاق بیفتد، با شارژ گاز داکت اسپلیت می توانید این ایراد را رفع نمایید.

۸ . تعویض کمپرسور داکت اسپلیت؟( هزینه تعویض کمپرسور داکت اسپلیت چقدر است؟)

 برای تعویض کمپرسور داکت اسپلیت ابتدا باید از سوختن آن مطمئن شویم، تکنسین ماهر تعمیر داکت اسپلیت می‌بایستی کمپرسور را از نظر مکانیکی و برقی تست کرده و در صورت اطمینان اقدام به تعویض کمپرسور نماید، شما کافی است با نسیم سرویس تماس بگیرید تا هزینه کمپرسور و هزینه تعویض آن توسط کارشناس فنی به شما اعلام کردند

۹ . شارژ گاز داکت اسپلیت در تهران ( هزینه شارژ گاز داکت اسپلیت چقدر است؟)

 برای شارژ گاز داکت اسپلیت خود کافی است با نسیم سرویس در تهران تماس بگیرید، تخصصی ترین مرکز شارژ گاز داکت اسپلیت با تکنسین‌های ماهر و مجرب در خدمت شماست.

 آموزش شارژ گاز داکت اسپلیت

 شارژ گاز داکت اسپلیت بستگی به نوع دستگاه شما داشته و میزان شارژ گاز مورد نیاز داکت اسپلیت بستگی به مقدار گاز دستگاه در حالت نرمال دارد. برای شارژ گاز داکت اسپلیت ابتدا می بایست دستگاه سرویس شده و سپس روشن شود و پس از چند دقیقه میزان شارژ گاز با گیج مخصوص اندازه گیری شده و میزان مورد نیاز شارژ شود.

 شارژ گاز داکت اسپلیت معمولی توسط گاز R22 و  همچنین شارژ گاز داکت اسپلیت اینورتر توسط گازR410  انجام می شود،  هزینه شارژ گاز بستگی به میزان شارژ گاز و نوع گاز دستگاه متغیر بوده و توجه داشته باشید حتماً هر سال داکت اسپلیت خود را سرویس نموده و در صورت نیاز شارژ گاز آن تکمیل گردد.

۱۰ راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت ( طریقه انجام تغییر فصل داکت اسپلیت)

 برای اینکه داکت اسپلیت را از حالت سرمایش به گرمایش برگردانیم برای راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت در فصل زمستان به روش زیر عمل می کنیم:

 آموزش تغییر فصل و راه اندازی گرمایش داکت اسپلیت:

 برای تغییر فصل داکت اسپلیت از سرمایش به گرمایش اگر تامین آب گرم منزل شما از طریق پکیج انجام می شود ابتدا باید پکیج را در حالت زمستانی قرار دهیم یا همان حالت شوفاژ می باشد.

  سپس می بایستی از طریق  گزینه  mode  ترموستات داکت اسپلیت حالت فن (fan) را انتخاب نموده و دور فن دستگاه را در یکی از حالت ها تنظیم کنیم.  باید دقت داشته باشید در داکت اسپلیت هایی که دو منظوره ( گرمایش _ سرمایش) می باشند امکان ایجاد گرمایش از طریق کارکرد کمپرسور هم وجود دارد که مستلزم انتخاب گزینه heat ترموستات می‌باشد. برای تغییر فصل داکت اسپلیت کافی است با ما تماس بگیرید تا تکنیسین‌های ماهر  نسیم سرویس پس از مراجعه این خدمات را به شما ارائه دهند.

مطالب مرتبط